Montaż ochronnych rolet podtynkowych – wymogi, wady i zalety.

Troska o bezpieczeństwo miejsca zamieszkania wiąże się zazwyczaj z montażem różnego rodzaju systemów bezpieczeństwa. W celu zabezpieczenia okien i drzwi doskonale sprawdzi się zastosowanie rolet antywłamaniowych. Ich szczególny rodzaj, czyli wkomponowane w ściany budynku rolety podtynkowe, łączą w sobie wysoką ochronę oraz pozwolą na zachowanie estetycznego wyglądu zewnętrznej elewacji.

Zalety i wady podtynkowych rolet antywłamaniowych

Wybierając jako rodzaj ochrony rolety podtynkowe, można skutecznie zabezpieczyć budynek przed niepożądanym wtargnięciem do wewnątrz, ale również osłonić wnętrze przed niepożądanymi zmianami temperatury, a także szkodliwym hałasem docierającym z otoczenia. Podtynkowa konstrukcja osłon pozwala zamontować je bez ingerencji w ramy okien i drzwi, jak również nie wymaga stosowania dodatkowych elementów w postaci prowadnic lub rolek. Ukryte pod tynkiem zabezpieczenie jest niemal niewidoczne z zewnątrz, dzięki temu nie zostaje naruszona estetyka zewnętrzna budynku.

Zastosowanie systemu wykorzystującego rolety podtynkowe wymaga planowania montażu już na etapie projektowania budynku. Konstrukcja wymaga umieszczenia w nadprożach okien i drzwi specjalnych wnęk mieszczących w sobie zwinięte osłony wraz z mechanizmami rozwijającymi. Zamontowanie tego rozwiązania w nieprzystosowanym budynku byłoby niemożliwe lub wysoce kosztowne, dlatego przygotowania do montażu powinny rozpocząć się jeszcze podczas budowy domu.

Udostępnij: