Znaki towarowe – dzięki nim kojarzymy wybrany produkt z daną firmą

Znaki towarowe – dzięki nim kojarzymy wybrany produkt z daną firmą. Znaki towarowe otaczają nas zewsząd każdego dnia w sklepach stacjonarnych i internetowych, na bilbordach, odzieży i w wielu innych miejscach. Nazwy firm i loga, takie jak np. Adidas czy Nike, to właśnie znaki towarowe, których wykorzystywanie bez zgody właściciela jest niezgodne z prawem. Jakie rodzaje znaków towarowych wyróżniamy? Mowa między innymi o znakach towarowych graficznych, słowno-graficznych, przestrzennych, pozycyjnych, dźwiękowych, multimedialnych czy hologramowych. Znakiem towarowym może być praktycznie wszystko.

Dlaczego przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na zastrzeganie znaków towarowych? Kojarzące się z firmą logo i wyróżnianie się na tle licznej konkurencji jest kluczowe, szczególnie w obecnych czasach, gdy rynek jest przesycony. Przez duże nagromadzenie zarejestrowanych znaków towarowych łatwo też naruszyć cudze prawa, dlatego warto skorzystać z pomocy Kancelarii Patentowej, zajmującej się tematem znaków towarowych. Kancelaria sprawdzi, czy znak towarowy, który chcą Państwo zarejestrować, widnieje w Urzędzie Patentowym. Zarejestrowanie znaku towarowego nie jest jednak tak prostolinijne, a cała sprawa jest bardziej skomplikowana.

Cała prawda o znakach towarowych

Znaki towarowe są silnie chronione przez prawo. Oznacza to, iż sprawdzenie, czy znak towarowy widnieje w rejestrze Urzędu Patentowego nie wystarczy. Zakłada się bowiem, iż nie można rejestrować taki samych znaków towarowych, ale także bardzo podobnych do siebie – np. wizualnie czy ze względu na oznaczenie słowne. Kiedy chcieliby Państwo otworzyć sklep rowerowy, którego znakiem towarowym byłaby nazwa LIAM, a w Urzędzie Patentowym byłaby już zarejestrowana działalność zajmująca się dystrybucją rowerów o nazwie LIOM itp., możliwe, że urząd odrzuciłby Państwa wniosek o zarejestrowanie znaku towarowego. Jak widać, temat znaków towarowych jest bardzo skomplikowany, dlatego warto zaczerpnąć wiedzy i doświadczenia wykwalifikowanych rzeczników patentowych. Specjaliści przeprowadzą dogłębną analizę i wykluczą splagiatowanie danego znaku towarowego, tym samym oszczędzając Państwu kłopotów. Kancelaria Patentowa dopełni wszelkie formalności i pomoże zarejestrować znak towarowy.

Specjaliści dokładnie przeanalizują przedstawioną dokumentację i przygotują niezbędne wnioski do zarejestrowania znaku towarowego. Jeśli zajdzie taka potrzeba, możemy reprezentować naszych klientów w urzędach i instytucjach, składając sprzeciwy dotyczące decyzji o znakach towarowych. Działają kompleksowo – w ofercie znajduje się także stała ochrona znaku towarowego i monitorowanie rynku.

Znak towarowy

Zagadnienia z zakresu ochrony własności intelektualnej nieprzerwanie od 1966 roku. Kancelarię cechuję rzetelność, terminowość i wysoki profesjonalizm. Zespół tworzą wykwalifikowani rzecznicy patentowi, zajmujący się znakami towarowymi i nie tylko.

Udostępnij: