Waga najazdowa

Posiadanie wagi, która umożliwia szybkie, wygodne oraz dokładne oszacowanie masy pojazdu lub towaru, jest kluczowe wszędzie tam, gdzie przepływ towarów musi odbywać się płynnie oraz bez zakłóceń.

Jakiego typu wagi mogą pomóc w prowadzeniu magazynu?

Wagi stosowane na magazynach mogą oczywiście być różnorakie. Do najczęściej stosowanych zaliczamy wagi najazdowe. Wagi najazdowe są to układy ważące, które mają niezwykle wiele zastosowań. W przeciwieństwie do również popularnych wag, montowanych np. w widłach wózków widłowych, umożliwiają one ważenie ładunku o masie zdecydowanie większej niż udźwig klasycznego wózka jezdniowego. W przypadku największych konstrukcji możemy ważyć całe pojazdy lub naczepy.

Waga najazdowa — jej wpływ na bezpieczeństwo

Ponieważ duże wagi najazdowe pozwalają na ważenie naczep lub pojazdów (lub nacisku na ich poszczególne osie), pozwalają na kontrolę masy całkowitej pojazdu przed wyruszeniem w trasę. Chroni nas to przede wszystkim przed możliwością zajścia wypadku lub poważnej awarii, wynikającej z przeładowania samochodu. Dodatkowym plusem jest oczywiście brak mandatu. Ważenie pojazdów (z użyciem między innymi wagi najazdowej) to standardowa procedura wykonywana przez Inspekcję Transportu Drogowego. Mandat to oczywiście nie wszystko. Przeładowany pojazd nie może kontynuować podróży i musimy sobie z tym problemem poradzić.

Udostępnij: