Waga najazdowa co to jest?

W wielu miejscach konieczne jest zważanie całkowitej masy samochodu, zarówno wjeżdżającego jak i wyjeżdżającego z fabryki. Dzięki temu wiadomo, o jakiej masie towar został załadowany. Do takiego ważenie stosuje się specjalne wagi samochodowe. Dzięki ich zastosowaniu szybko możemy zważyć samochód. Takie wagi samochodowe znajdziemy w hurtowniach, przedsiębiorstwach jak i w punktach odprawy celnej.

Jakie są rodzaje wag najazdowych?

Wagi najazdowe możemy sklasyfikować według kilku czynników. Pierwszy to sposób w jaki waga najazdowa wykonuje pomiar. Może to być elektronicznie, mechanicznie lub kombinacją tych dwóch sposobów. Drugim kryterium jest nawierzchnia, którą stosuje się na wadze. Spotykane są między innymi nawierzchnie stalowe, betonowa oraz łączenie tych dwóch materiałów. Ostatnim elementem, który jest brany pod uwagę, to wielkość najazdu oraz maksymalna masa jaką można zważyć.

Zalety wagi najazdowej

Waga najazdowa umożliwia dokładne zwarzenie pojazdu wraz z przewożonym przez niego ładunkiem. Waga najazdowa znajdzie zastosowanie na przykład w hucie stali, w przetwórni warzyw lub owoców. Waga pozwala również na utrzymanie odpowiedniej wagi pojazdu, aby spełniał normy ruchu drogowego.

Montaż wagi najazdowej

Ponieważ waga najazdowa musi być zamontowana na stałe, to potrzebna jest odpowiednia przestrzeń. Najazd na wagę powinien być jak najłagodniejszy. Waga musi być wykonana z materiałów, które nie absorbują wody.

Udostępnij: