Uniwersalność tokarek CNC

Z uwagi na swoją uniwersalność, toczenie CNC wykorzystywane jest w wielu branżach – przemysłowej, motoryzacyjnej, rolniczej, meblarskiej, a nawet architektonicznej. Czym jest toczenie CNC? Jest to proces niezwykle precyzyjny i w pełni zautomatyzowany, pozwalający stworzyć przedmiot czy element urządzenia w idealnie zaprojektowanym kształcie. Toczenie CNC wykonywane jest w profesjonalnych tokarkach.

Tokarka wyposażona jest w ostre noże, pozwalające skrawać powierzchnię materiału, co zapewnia uzyskanie pożądanego kształtu. Toczenie elementów CNC rozpoczyna się od włożenia materiału do tokarki. Po jej uruchomieniu, przedmiot zostaje wprowadzony w ruch obrotowy. W tym samym czasie nóż pracujący w ruchu liniowym skrawa materiał z zewnątrz wedle wcześniej zapisanych w urządzeniu parametrów. Dzięki temu mamy pewność, że toczenie CNC przyniesie oczekiwane efekty i dopracowany pod względem każdego detalu produkt.

Tokarki CNC najczęściej wykorzystywane jest w branży motoryzacyjnej. Wynika to z konieczności wyprodukowania idealnego elementu. Obróbka toczenia CNC pozwala wykonać części samochodowe do nowych pojazdów, jak i zamienne do używanych. Dzięki toczeniu CNC możliwe jest precyzyjne skrawanie twardych tworzyw jak stal czy aluminium.

Udostępnij: