Styl architektoniczny przy projektowaniu hoteli

Podczas projektowania hoteli opracowuje się i oferuje różne opcje stylizacji hoteli, począwszy od planów i rozwiązań elewacji, a skończywszy na stylizacji i projektowaniu wnętrz. Projektowanie hoteli powinno być zgodne z gustem klienta, wybranym tematem, potrzebami i wymaganiami gości oraz lokalizacją hotelu w obszarze miejskim lub kurortowym, w którym się znajduje.

Styl wnętrza hotelu

Projektowanie hoteli, a także wybór jego stylu to praca, podczas której należy korzystnie wykorzystać naturalne materiały z terenu, na którym ma powstać przyszły hotel, w podstawie projektów i dekoracji wnętrz wykorzystać lokalne materiały – cegłę, wapień, tuf, skałę muszlową, drewno. Zasady projektowania hoteli opierają się na cechach konstrukcyjnych i estetycznych oraz na określeniu zalet materiałów do budowy i dekoracji.

Jednym z głównych zadań architekta, który tworzy projekt budynku, jest „wpasowanie” go w krajobraz. Za każdym razem, gdy architekci podejmują się realizacji nowego projektu, stają przed ważnym pytaniem, jak wyrazić tradycje historyczne w architekturze budynku. Ich wykorzystanie wpływa także na emocjonalność odbioru i budzi w turyście apetyt na wiedzę, ponieważ wygląd hotelu uosabia najbardziej typowe cechy historycznie utrwalonej lokalnej architektury narodowej. Hotele projektowane na zamówienie, zawsze cieszą się dużym popytem i popularnością.

Udostępnij: