Skanery kodów kreskowych – lotniska

Nie da się ukryć tego, że skanery kodów kreskowych są rzecz jasna opcją wszechobecną na wielu lotniskach świata. Mowa tu o tym, że do każdego walizki przyczepia się karteczkę z kodem kreskowym, po to by te podajniki bagażu na sporym lotnisku nie pogubiły się w przesyłaniu bagażu do konkretnej bramki. stworzenie tego typu systemu detektorów, podnośników i taśmociągów rzecz jasna kosztuje miliony, ale to właśnie dzięki niemu personel na konkretnym lotnisku ma o wiele mniej pracy i co równie istotne maszyny robią to szybciej niż ludzie.

Błędy maszyn.

Czasami trafia się też i tak, że skanery kodów kreskowych na lotniskach zgubią jakąś walizkę lub nawet kilka walizek. Problem tego typu jest rzecz jasna powiązany z tym, że taśmociąg przekazujący walizkę zahaczy o coś karteczka z kodem kreskowym i się ona uszkodzi lub oderwie. Tego typu przypadki rzecz jasna maja miejsce, ale ludzie zajmujący się bagażami znacznie częściej popełniają błędy i co równie istotne ludzie często mają pewność co do tego, że swoja pracę wykonali poprawnie, a może być przeciwnie.

Inne ważne wzmianki.

Skanery kodów kreskowych na lotniskach to w dość wielu procentach przypadków kilka tego typu skanerów, czyli kilka w jednym miejscy skanuje walizki, bo ta nalepka z kodem może znajdować się w różnych miejscach, czyli jeden skaner może wychwycić tylko pewna część nalepek z kodami.

Udostępnij: