Schody Angielskie – jak wyglądają?

Opcja taka jak schody angielskie w domu to drewniana poręcz, która jest wykonaną z drewna i polakierowana lakierem bezbarwnym. Podobnie jest w przypadku tych desek na stopniach, ale cała reszta jest w tym konkretnym przypadku biała. Mowa tu o tych białych słupkach wspierających poręcz i o białych stopniach. Schody tego typu mogą posiadać też i tę wygiętą poręcz, czyli mogą być to schody lekko zakręcające lub tworzące literę „L”. Tak zazwyczaj one wyglądają i co najistotniejsze nie są wybitnie trudnymi w wykonaniu.

Opcje gotowe.

W czasach obecnych schody Angielskie da się nabyć także jako opcję gotową do zamontowania w konkretnym domu. Takie gotowe modele rzecz jasna nie zawsze da się jedynie przykręcić, bo raz na jakiś czas trzeba przyciąć pewne ich konstrukcyjne elementy, ale zazwyczaj nieznacznie i da się te drobne poprawki w smaczny sposób zamaskować. Istotnym jest też i to, że modele tych schodów w sklepach oferowane są nawet w kilku wersjach jeśli chodzi o długość poręczy i długość stopni, po to by dopasować je do konkretnego domu.

Inne istotne wzmianki.

Wielu z nas wie o tym, że schody Angielskie są schodami drewnianymi, czyli nie maja one w swojej konstrukcji stali i co równie istotne jeśli już ja mają to musi być w jakiś smaczny sposób zakamuflowaną, po to by całe schody wyglądały na klasyczne i wiekowe, choć mogą mieć tylko te kilka lat.

Udostępnij: