Rolety automatyczne do domu

Właściciele nieruchomości, niezależnie od jej przeznaczenia, powinni zastanowić się, jak zabezpieczyć ją przed intruzami. Należy zainstalować bezpieczne drzwi i poświęcić wystarczająco dużo uwagi oknom, które również mogą być „bramą” dla intruzów. W przeszłości okna były chronione przez solidne drewniane okiennice lub metalowe kraty, ale teraz istnieje alternatywne rozwiązanie – rolety natynkowe.

Automatyka rolet natynkowych

Pod pojęciem rolety natynkowe rozumie się płachtę, która jest zwijana i chowana w specjalnej skrzynce. Konstrukcja rolety jest funkcjonalna: niezawodna, odporna na obciążenia mechaniczne w stanie otwartym i kompaktowa w stanie zamkniętym. W obu pozycjach ma stylowy i technologiczny wygląd. Rolety harmonizują z fasadą i uzupełniają ją jako element zewnętrzny. Wszystkie te zalety charakteryzują zautomatyzowane konstrukcje ogrodzeniowe, które są maksymalnie proste w obsłudze, napęd silnikiem elektrycznym eliminuje obsługę ręczną.

Rolety natynkowe sterowane elektrycznie produkowane przez naszą firmę różnią się od rozwiązań mechanicznych przede wszystkim automatycznym nawijaniem listka na wałek. Roletę można zatrzymać w dowolnej pozycji, niekoniecznie w górnej lub dolnej kończynie. Funkcja ta pozwala na dokładne określenie ilości światła słonecznego wpadającego do pomieszczenia.

Sterowanie silnikiem odbywa się z punktu stałego za pomocą klucza (lub zestawu kluczy, jeśli kilka rolet jest sterowanych z tego samego punktu) lub za pomocą pilota. Siłownik elektryczny jest wspomagany przez zwykły układ mechaniczny, co jest przydatne w przypadku awarii zasilania.

Udostępnij: