Robienie własnego ciasta na pizze – co musisz wiedzieć

Robienie własnego ciasta na pizzę jest łatwe i przyjemne. Nie musisz być profesjonalnym kucharzem, żeby zrobić własne ciasto.

Stworzenie własnego ciasta na pizzę pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze i cieszyć się słodką satysfakcją z tworzenia czegoś od podstaw. Pizza to najpyszniejsze danie, które możesz zrobić samemu w domu.

Najpierw weź mąkę, drożdże, cukier, sól, wodę i oliwę z oliwek i wymieszaj je w misce, aż dobrze się połączą. Następnie dodawaj jajka jedno po drugim, aż masa będzie miała konsystencję, którą można uformować w kulkę. Na koniec dodaj mąkę, aż uformuje się ciasto, które jest jędrne, ale wystarczająco plastyczne, aby uformować kulkę bez pękania.

Dopracuj swoje przepisy oraz porady i wskazówki za pomocą wagi i termometru!

Korzystanie ze skali termometru może być nieco trudne. Ale dzięki odpowiednim narzędziom łatwo jest udoskonalić swoje przepisy. Wraz z tym zestawem otrzymujesz cyfrową skalę termometru i cyfrowy wskaźnik temperatury.

Cyfrowa waga termometru jest łatwa w użyciu i ma funkcję automatycznego wyłączania, która zapobiega przypadkowym poparzeniom. Posiada również ekran LCD, który wyświetla aktualną temperaturę w stopniach Celsjusza lub Fahrenheita. Cyfrowy przewodnik po temperaturze zawiera proste wskazówki i porady dotyczące każdego etapu przepisu, dzięki czemu możesz użyć najlepszych składników na każdym etapie przepisu.

Nie chodzi tylko o gotowanie! Ten zestaw świetnie nadaje się również do pieczenia i grillowania!

Udostępnij: