Profesjonalne szlifowanie zaworów

Zawory sterują przepływem mieszanki paliwowej do komory spalania oraz przepływem spalin opuszczających silnik. Wadliwe lub zanieczyszczone zawory mogą się zakleszczać i tworzyć wżery, pęknięcia lub nacięcia, które powodują utratę mocy silnika i zmniejszenie zużycia paliwa. Niezależnie od tego, czy masz problemy z silnikiem, czy też chcesz przeprowadzić rutynową konserwację zaworów, zapoznaj się z naszą instrukcją krok po kroku, jak sprawdzić zawory w silniku.

Szlifowanie zaworów – rozpoznanie

Podczas demontażu i montażu zaworów należy zawsze nosić okulary ochronne. Wykręć świecę zapłonową i zabezpiecz przewód świecy zapłonowej z dala od świecy. Zdejmij tłumik, odpowietrznik skrzyni korbowej i wszelkie inne elementy, które blokują dostęp do komory zaworów. Wykręcić śruby głowicy cylindra i inne śruby z części silnika, aby uzyskać dostęp do komory zaworów. W razie potrzeby zaznacz śruby, aby później zapewnić prawidłowy montaż, ponieważ mogą one mieć różne długości. Wykręć świecę zapłonową i zabezpiecz przewód świecy zapłonowej z dala od świecy.

Po wykręceniu świecy zapłonowej i zabezpieczeniu przewodu świecy zapłonowej z dala od świecy, wyreguluj szczęki napinacza sprężyny zaworu tak, aby dotykały górnej i dolnej części komory zaworu. Jeżeli zauważysz, iż zawory są w złym stanie to konieczne będzie ich szlifowanie. Szlifowanie zaworów odbywa się przy użyciu specjalnej maszyny. Wyszlifowane zawory mogą służyć przez długie lata i zapewniać dobre funkcjonowanie całego urządzenia.

Udostępnij: