Pranie kanapy – czy musi być trudne?

Kanapa, jako często centralny punkt naszego salonu jest jego centrum operacyjnym i spędzamy na nim dużo czasu. To stąd oglądamy telewizje, gramy na konsoli czy ze znajomymi w pokera. W związku z tym narażona jest na wyjątkowo częste przypadkowe zabrudzenia jak np. zalanie kawą czy alkoholem jak i zwykły codzienny brud i kurz. Z tego też powodu często konieczne jest pranie kanapy. Czynność ta budzi nasze obawy już na samym wstępie, bowiem jak można szybko wyprać kanapę? 

Jak czyścić tapicerkę meblową w swoim domu?

Pranie kanapy i innych mebli nie jest trudne jeśli wiemy jakich środków chemicznych użyć. Nieprawidłowo wybrane środki mogą bowiem trwale uszkodzić meble. Duże znaczenie ma także sposób czyszczenia, który także powinien być dostosowany do materiału z którego zostało wykonane obicie. 

Niewielkie zabrudzenie możemy usunąć za pomocą zwykłego odkurzacza i mokrej, nasączonej wodą, czystej ścierki. Jeśli jednak plama jest poważniejsza to bezpieczniejsze dla mebla będzie skorzystanie z usług profesjonalnej firmy zapewniającej usługi takie jak pranie kanapy czy foteli. Czyszczenie tapicerki meblowej na własną ręką może spowodować powstanie odbarwień lub plan. Samo zaś szorowanie możemy uszkodzić tkaninę obicia. Dlatego warto zastanowić się przed samodzielnym przystąpieniem do prania ubrudzonej kanapy i skorzystać z usług profesjonalistów. Sami zaś możemy zadbać o codzienną pielęgnację mebla czyli jego systematyczne odkurzanie, tak by kurz nie dostał się w głębsze warstwy tkaniny. Wpłynie to na ogólny dobry stan obicia i sprawi, że będzie pięknie wyglądać przez lata.

Udostępnij: