Palniki gazowe w przemyśle

Palniki gazowe przemysłowe z ciągiem wylotowym to niezawodne, wysokiej jakości i uniwersalne urządzenia z unikalną głowicą matrycową, która organizuje optymalne mieszanie paliwa i powietrza. Głowice matrycowe zapewniają czyste, wydajne i stałe spalanie w różnych warunkach pracy.

Zasada działania palników gazowych przemysłowych

Palniki gazowe przemysłowe są niezbędnym wyposażeniem małych i dużych zakładów przemysłowych, w których gaz ziemny pełni rolę paliwa. Palnik zapewnia proces mieszania paliwa z tlenem i spalania mieszanki wewnątrz urządzenia. Proces spalania w tym urządzeniu jest płynny i stabilny. W ten sposób osiąga się maksymalną wydajność i znaczne oszczędności paliwa. Palniki gazowe są niezastąpione w agregatach technologicznych, generatorach ciepła, kotłach domowych, kotłach parowych i piecach. Zasada działania palnika gazowego jest bardzo prosta: gaz jest mieszany z tlenem w wymaganych proporcjach, a następnie rozpraszająca się mieszanka przechodzi przez specjalny otwór w palniku gazowym w celu wywołania zapłonu. Palniki przemysłowe mają specyficzne przeznaczenie – pracują z gazami syntetycznymi, procesowymi, koksowniczymi i gazami odgazowującymi; są projektowane według określonych rysunków aplikacyjnych.

Przy palnikach ciśnieniowych tlen dostaje się do urządzenia na siłę, za pomocą specjalnego wentylatora wbudowanego w komorę. Mieszanie odbywa się w palniku, a odpad trafia do pieca. Palniki ciśnieniowe są głośne, ale fabryki często używają specjalnych urządzeń do tłumienia tego efektu.

Udostępnij: