Meble na wymiar w sypialni i nie tylko

Sypialnie jest niezmiernie ważnym pomieszczeniem w naszym życiu. To tutaj ładujemy baterie, odpoczywamy czy też czytamy książki. To  w sypialni rozpoczynamy każdy dzień. To właśnie od jej wystroju, kolorów ścian i mebli zależy jakie ten dzień zaczniemy. Jednym z elementów, które z całą pewnością poprawią nam jakość życia są meble na wymiar do pokoju.

Meble w sypialni i nie tylko

Meble zajmują główną przestrzeń pokoju. Wielkość i styl mebli decyduje o tym, jak będzie postrzegana przestrzeń. Podstawowe meble do sypialni to łóżko, szafka nocna oraz szafa na ubrania i pościel. W niektórych przypadkach sypialnia jest przeznaczona na miejsce do pracy, gdzie znajduje się biurko, a czasami komputer osobisty. Ogólnie rzecz biorąc, łączenie funkcji sypialni i miejsca pracy staje się trendem obecnego czasu. Warto postawić na meble na wymiar do pokoju.

Przy aranżacji mebli należy przestrzegać zasady trójkąta: między łóżkiem, szafą i drzwiami wejściowymi musi być wolna przestrzeń, aby można było swobodnie poruszać się po pokoju. Zostaw co najmniej 60 cm miejsca po obu stronach łóżka. Obok łóżka musi znajdować się stolik nocny lub szafka nocna. Zaleca się ustawienie stołu w pobliżu okna, skąd do pomieszczenia wpada naturalne światło. Jeśli wielkość pokoju na to pozwala, możesz postawić w sypialni regał lub półkę na swoje ulubione dzieła literackie. Duże znaczenie mają dodatkowe meble: komoda, fotel, krzesło, kanapa, pufa czy parawan.

Udostępnij: