Korniki w belkach – jak z nimi walczyć?

Kornik to szkodnik, masowo występujący w Polskich lasach. Niestety, zdarza się również, że owady te pojawiaj się w naszych domach, czyniąc niekiedy znaczne szkody. Przykładowo korniki w belkach i innych elementach konstrukcji budynku – to poważny problem, który może powodować naruszenie naruszenie jego stabilności. Jak możemy temu przeciwdziałać?

Korniki w belkach – podstawowe informacje

Zabezpieczenie drewna odpowiednim preparatem może w wielu wypadkach skutecznie powstrzymać inwazję tych niebezpiecznych owadów. Jeżeli jednak stwierdzimy obecność korników w belkach naszego domu, musimy działać błyskawicznie, by nie dopuścić do ich rozprzestrzenienia się. Ma to znaczenie zwłaszcza wówczas, gdy pojawią się w one w ważnych pod względem inżynieryjnym elementach konstrukcji budynku.

Korniki w belkach można wówczas oczywiście zwalczać przy pomocy preparatów chemicznych, powszechnie dostępnych na rynku. Ich zastosowanie jest wskazane w momencie, gdy już stwierdzimy pojawienie się szkodników. Środki te są przy tym bezpieczne dla zdrowia zwierząt domowych i ludzi, mogą więc być bez problemu używane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Preparaty takie nie są również drogie, w związku z czym ich stosowanie nie naruszy stanu naszych finansów, a szybkie ich użycie powinno skutecznie zatrzymać inwazję korników.

Udostępnij: