Korniki – jak się pozbyć tego problemu

Jeżeli nocami w domu zaczynają dobiegać dziwne odgłosy, to jeszcze nie powód do wzywania egzorcysty. Powód może być bardziej prozaiczny, szczególnie jeżeli są tam drewniane schody. Takie hałasy, w połączeniu ze znajdywanym wszędzie pyłem drzewnym, jest bowiem oznaką występowania szkodników drewna. Powstaje więc pytanie: korniki jak się pozbyć tego problemu z domu?

Niechciani lokatorzy, niszczyciele drewna

Zacząć należy do tego, że mianem „korników domowych” określa się dwa gatunki owadów, wcale nie będące kornikowatymi. Są to spuszczel pospolity i kołatek domowy. To właśnie ten drugi wywołuje dziwne odgłosy w starych meblach i drewnianych schodach. Być może to nie korniki jak się pozbyć pozostaje jednak nadal pytaniem otwartym.  Istnieją dawne sposoby, jednak nie są one skuteczne. Najlepiej jest użyć do tego specjalnych środków chemicznych.

W skrajnych przypadkach stosuje się pokrycie drewna specjalnym preparatem, a nawet jego nim nakłuwanie. Jest to pewny sposób na pozbycie się tych owadów. Powinno się również odpowiednio zabezpieczyć samo drewno na przyszłość. Głęboko penetrując lakiery oraz bejce skutecznie zabiją już żerujące owady i nie wpuszczą nowych. Kornika jak się pozbyć w taki sposób z domu, raczej już do niego nie wróci. Drewno zabezpieczone nie jest już bowiem przezeń atakowane.

Udostępnij: