Jaki zbiornik na deszczówkę wybrać do ogrodu?

Uprawy warzyw i owoców znajdujące się w przydomowym ogrodzie roślinnym wymagają częstego nawadniania, szczególnie w dniach kiedy pogoda nie obfituje w opady atmosferyczne. Stosowanie w tym celu wody, pochodzącej z instalacji domowej, może wiązać się z wysokimi rachunkami w okresach letnich, a także negatywnie wpływa na sprawy związane ze ekologią i środowiskiem naturalnym. Dobrym sposobem rozwiązanie tych problemów będzie wykorzystanie wód opadowych do podlewania roślin. Do ich zgromadzenia przydatne okażą się amfory na deszczówkę podłączone do rynny odprowadzającej wodę z dachu budynku.

Zbiorniki na deszczówkę łączące estetyczny wygląd z praktycznością.

W celu gromadzenia wody pochodzącej z opadów atmosferycznych wykorzystać można dowolny zbiornik, jaki znajduje się w gospodarstwie domowym, jednak wykorzystanie konstrukcje przygotowane specjalnie w tym celu charakteryzować się będą znacznie wyższą efektywnością. Producenci tego typu produktów posiadają w swojej ofercie między innymi wkopywane w ziemie zbiorniki połączone z systemem odwadniania dachu, a także różnego rodzaju pojemniki wolnostojące.

Decydując się na umieszczenie zbiornika w przestrzeni przydomowego ogródka, warto rozważyć wkomponowanie go w estetykę otoczenia. Dobrym rozwiązaniem będzie stylizowana na gliniany dzban amfora na deszczówkę, która łączy w sobie walory praktyczne z efektownym wyglądem. Dodatkowym atutem tego rozwiązania będzie jego duża pojemność oraz możliwość napełniania go wodą spływającą z rynien dachowych.

Udostępnij: