Jak oszczędzić kupując drukarkę

Planując zakup drukarki, często chcielibyśmy nieco zaoszczędzić. Kupno nowej drukarki znanego producenta może wiązać się z niemałym kosztem. Kiedy szukamy kompromisu pomiędzy ceną, jakością, a stanem naszego przyszłego sprzętu, warto rozważyć opcję zakupu drukarki poleasingowej. 

Drukarki poleasingowe w wielu przypadkach w niczym nie ustępują nowym urządzeniom. Najczęściej eksploatowane przeciętnie, w sterylnych, biurowych warunkach, przez bardzo długi czas zachowują pełną sprawność. Zdarza się, że nawet wygląd sprzętu poleasingowego nie ustępuje temu zakupionemu w stacjonarnym lub internetowym sklepie elektronicznym. 

Kiedy wygląd urządzenia nie jest dla nas priorytetem, możemy dodatkowo zaoszczędzić, kupując drukarki, których obudowy posiadają niewielkie skazy. Najczęstszymi z nich są lekkie wgniecenia, rysy czy ukruszenia plastiku, które nie wpływają na jakość pracy, a mogą zatrzymać kilka złotych w naszym portfelu.

Planując zakup drukarki, warto pomyśleć nad skompletowaniem zestawu poprzez dokupienie odpowiedniego tuszu. Ceny kartridżu wahają się w granicach od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych, zależnie od naszych wymagań co do jakości wydruku.  

Niekiedy możemy natrafić na świetną ofertę drukarki poleasingowej, do której sprzedawca dokłada tusz, jednak jest to stosunkowo rzadka sytuacja. Wtedy warto odwiedzić jedną z porównywarek cenowych, w celu znalezienia najkorzystniejszej dla nas oferty.

Udostępnij: