Jak możesz pozbyć się pająków z domu

Co to jest pająk prusak w domu, wróg czy przyjaciel? Oczywiście pająki są przydatne, ponieważ próbują pozbyć się z domu much, komarów i innych niechcianych „gości”… Z drugiej strony, ośmionożne stworzenie nie jest zbyt urocze w roli pupila, zwłaszcza gdy spotkasz je w łazience lub kuchni … Jak się upewnić, że tak się nie stanie?

Uwolnienie domu od pająków

W ciepłej porze roku pająki mogą przedostać się do Twojego domu przez różne drobne pęknięcia i szczeliny. Może czas zablokować te ścieżki. Użyj uszczelniacza do ram okiennych i drzwiowych. Uszczelnij otwory wokół przewodów elektrycznych i rur. Zainstaluj też trochę siatki nad oknami, aby utrzymać owady z dala. Przy okazji nie zapomnij o systemie wentylacyjnym, wentylatorze wyciągowym i kominku (jeśli go masz). To także są dobre luki dla owadów i pająków prusaków.

W czystym domu trudniej się ukryć – każdy pająk prusak w domu jest widoczny z daleka. Ponadto okruchy, słodkie miejsca i zakamarki przyciągają wiele owadów (mrówki, muchy, karaluchy…), a tym samym pająków, które chcą je zjeść. Więc jeśli nie lubisz pająków, zajmij się sprzątaniem! Zamiatamy i odkurzamy, wycieramy półki i nabieramy zwyczaju mycia brudnych naczyń zaraz po posiłkach. Nie układaj makulatury ani ubrań w stosy, w których mogą się ukryć małe stworzenia. I upewnij się, że patrzysz za meble, aby wyczyścić pajęczyny i jaja pająków.

Udostępnij: