Bezpieczne ogrzewanie wody

Alternatywą dla gazowych piecyków łazienkowych lub poboru wody użytkowej z ciepłowni są ogrzewacze elektryczne wody. Ogrzewacze przepływowe podgrzewają wodę z chwilą przekręcenia kurka. Pojemnościowe gromadzą wodę, ogrzewają ją i utrzymują w wyznaczonej przez użytkownika temperaturze. 

Zalety

Zastosowanie ogrzewaczy elektrycznych wody jest praktycznym rozwiązaniem w domach, gdzie nie ma podłączenia do centralnej ciepłowni. Pojemnościowe ogrzewacze elektryczne wody nadają się do instalowania przy zlewozmywakach kuchennych i umywalkach, z których korzysta się często w ciągu dnia. Dzięki termoregulatorom można na noc obniżyć parametry grzewcze w celu ograniczenia zużycia prądu. Przepływowe warto umieścić w pomieszczeniach, w których ciepłej wody używa się sporadycznie, więc nie musi być ona przez cały czas podgrzewana.

W niektórych ogrzewaczach elektrycznych wody zastosowany jest bardzo prosty sposób montażu do instalacji elektrycznej, poprzez włączenie  wtyczki do gniazdka. W innych wskazane jest podłączenie przewodów na stałe przez uprawnionego specjalistę. W zależności od potrzeb można wybrać modele o odpowiednich gabarytach, różnych poziomach pojemności, mocy i wydajności. W każdym przypadku są to urządzenia zaprojektowane estetycznie, o prostej obsłudze i bezpieczne w użytkowaniu.

Udostępnij: