Basen ogrodowy, idealne rozwiązanie na upały.

W ostatnich latach, lata są wyjątkowo gorące. Właściciele ogrodów coraz częściej rozstawiają przy domu basen. Na rynku jest ich wiele rodzajów i rozmiarów, więc nawet na niewielkiej działce może stanąć na przykład basen rozporowy lub stelażowy. Większe egzemplarze wyposażone są w filtry, które pomagają utrzymać wodę w czystości, ale niezależnie od wielkości zbiorników, właściciele muszą się zaopatrzyć w odpowiednie, chemiczne środki do basenu.

Pielęgnacja wody jest niezbędna.

Najważniejsza w basenie jest woda. Musi być wolna od drobnoustrojów i zanieczyszczeń, więc nie chcąc często wymieniać wody, trzeba używać środków do basenu. Najczęściej używanym preparatem jest chlor, który z łatwością można znaleźć w marketach i sklepach internetowych. Do wyboru są tabletki, granulki czy proszek, zatem każdy właściciel zbiornika znajdzie środek, który będzie dla niego najwygodniejszy do zastosowania. Chlor barwi wodę na niebiesko, jak w prawdziwym basenie. Ma specyficzny zapach, ale kąpiele odbywają się na świeżym powietrzu, więc nie jest to uciążliwe. Inne środki do basenu to na przykład regulator pH czy koagulant, ale w niewielkich basenach sam chlor zazwyczaj jest wystarczający, żeby woda była zdatna do kąpieli przez cały sezon.

Nawet, jeśli jest to przydomowy, niewielki ogródek czy działka – basen, niebieska woda, materac i ulubiony napój sprawią, że będzie można poczuć się jak w kurorcie wypoczynkowym.

Udostępnij: