ABC iniekcji pęknięć: jak naprawiać pęknięcia betonu i zapobiegać dalszym uszkodzeniom

Iniekcja pęknięć to technika, którą można zastosować do naprawy pęknięć w betonie. Wstrzyknięcie cieczy w szczelinę powoduje przemieszczenie otaczającego materiału i jej wypełnienie.

Pęknięcia w betonie powodują osłabienie konstrukcji i mogą stanowić zagrożenie dla pieszych oraz uszkodzenia konstrukcji, które mogą skutkować zawaleniem. Wstrzyknięcie płynu do pęknięcia powoduje ruch otaczającego materiału i wypełnienie go, przywracając wytrzymałość konstrukcji. Nazywa się to iniekcją pęknięć pod wieloma różnymi nazwami: wtykanie, łatanie, naprawianie pęknięć, kołkowanie, naprawa betonu natryskowego i fugowanie iniekcyjne to popularne nazwy iniekcji pęknięć.

Pęknięcia są często spowodowane cyklami zamrażania/rozmrażania, a czasami niewłaściwą konstrukcją lub innymi czynnikami. Pęknięcia można naprawić za pomocą iniekcji pęknięcia, która jest techniką polegającą na wstrzyknięciu płynu do pęknięcia w celu przemieszczenia otaczającego materiału i wypełnienia go.

Procedura jest zwykle wykonywana za pomocą pompy wysokociśnieniowej, dyszy do strumienia wody lub siły mechanicznej. Proces trwa około 30 minut na pęknięcie. Iniekcję pęknięć można również wykonać za pomocą iniekcji epoksydowych w celu bardziej trwałych napraw.

Co to jest iniekcja pęknięć i dlaczego jest stosowana?

Iniekcja rys to metoda wypełniania rys w fundamencie betonowym. Odbywa się to za pomocą mieszanki żywicy epoksydowej i wypełniacza do betonu. Proces ten można zastosować zarówno w przypadku nowych, jak i starych konstrukcji.

Pęknięcia w fundamentach betonowych są powszechne ze względu na stosowanie konstrukcji nośnych. Metodą tą można wypełnić te pęknięcia żywicą epoksydową, która wzmocni konstrukcję bez konieczności jej wymiany. Pęknięcia w oknach, drzwiach i innych otworach lub wokół nich, które mogą zagrozić integralności konstrukcji. Pęknięcia te można również wypełnić żywicą epoksydową.

Udostępnij: