5 naturalnych rozwiązań, które pomagają pozbyć się problemu z karaluchami

Prusaki w domu są powszechnym szkodnikiem, który można znaleźć w większości domów. Istnieją naturalne rozwiązania, które pomogą Ci pozbyć się ich w domu.

1. Kwas borowy: Jest to naturalna substancja, którą można wykorzystać do zabijania karaluchów poprzez spryskiwanie ich pokarmu, wody i miejsc gniazdowania.

2. Olejek z mięty pieprzowej: Ten olejek można spryskać na obszarach zarażonych karaluchami i nie tylko zabija karaluchy, ale także pozostawia przyjemny zapach, który utrzymuje się przez kilka dni.

3. Ocet i woda: Wymieszaj równe części octu i wody w butelce ze spryskiwaczem i spryskaj zarażone obszary w domu, aby naturalnie zabić karaluchy bez użycia jakichkolwiek chemikaliów lub sprayów.

4. Soda oczyszczona: Możesz posypać sodą oczyszczoną pęknięcia, szczeliny lub wokół listew przypodłogowych, gdzie karaluchy mogą się chować, aby udusić je na śmierć, bez użycia jakichkolwiek chemikaliów lub sprayów

5. Ziemia okrzemkowa : Ten rodzaj ziemi nie jest toksyczny, ale jest twardy dla stóp i może spowodować odwodnienie i śmierć karaluchów.

Dowiedz się więcej o opcjach kontroli karaluchów

Karaluchy są powszechnym szkodnikiem domowym, który istnieje od tysięcy lat. Można je znaleźć w miejscach takich jak domy, restauracje i szpitale.

Opcje kontroli karaluchów różnią się w zależności od nasilenia inwazji. Istnieje wiele sposobów na pozbycie się karaluchów bez użycia chemikaliów lub szkodliwych pestycydów.

Pestycydy: Pestycydy są używane do zabijania karaluchów przez kontakt lub połknięcie, aby nie mogły się rozmnażać i dalej rozprzestrzeniać. Można je rozpylać w szczeliny i szczeliny, umieszczać na powierzchniach, na których wędrują karaluchy, lub umieszczać w stanowiskach z przynętami, które przyciągają karaluchy do ich zjedzenia.

Chemikalia: Przynęty na karaluchy występują w różnych postaciach, takich jak granulki i żel, które można umieścić w miejscach, w których występuje wysokie stężenie karaluchów, aby mogły je zjeść. Pułapki na karaluchy są również używane jako przynęta, ponieważ wyglądają jak artykuły spożywcze, ale zawierają substancje chemiczne, które zabijają karaluchy.

Udostępnij: